ПОЗАКЛАСНА РОБОТА

Виховний захід для 11 класів
«Шкідливі звички та майбутнє нації»

Анотація
У методичній розробці розкриваються проблеми попередження шкідливих звичок; подаються механізми формування цілісної особистості підлітка, прагнення до самовдосконалення; викладено деякі теоретичні та практичні аспекти просвітницької роботи з формування здорового способу життя учнів підліткового віку.
Основна увага приділена використанню інтерактивних методів при формуванні в учнів критичного мислення, навичок свідомого керування власною поведінкою, правильного вибору у житті на користь здоров’ю, прийняття відповідальних рішень.




Додаток 3
1.                Назвіть батьківщину тютюну. (Америка.)
2.      Як і коли тютюн потрапив до Європи? (У XV ст.  після відкриття Америки Колумбом, який і завіз його до Європи.)
3.      Найцінніше, що є в людини. Його тривалість у курців скорочується в середньому на 17 років. (Життя.)
4.      Як   називається   процес   формування   наркотичної   залежності   через поступове збільшення дози наркотичної речовини? (Звикання.)
5.      Велика червона квітка, з листків і стебел якої отримують дуже сильний наркотик, а насіння якої вживається в їжу. (Мак.)
6.      Одна з головних складових тютюну. Дуже небезпечна отрута, від однієї краплі якої гине кінь. (Нікотин.)
7.      Як стародавні греки називали людину, що страждає на заціпеніння?
(Наркоманом, від грецької паrке – заціпеніти, mania – потяг.)
8.      На думку А. П. Чехова, горілка, хоч і біла, робить червоним ніс. А що вона чорнить? (Репутацію.)
9.      Халдфан  Маєр,   колишній  директор  Усесвітньої організації  охорони здоров’я, вважає, що це – найпоширеніша із причин різних захворювань, якої можна запобігти. Що це? (Паління.)
10.    Смертельна   хвороба   печінки,   яка   виникає,   як   правило,   у   процесі зловживання алкогольними напоями. (Цироз.)
11.    А. П. Чехов говорив: „Цілувати жінку, яка палить, все одно, що...”. Продовжте його вислів. (... Цілувати попільничку.)
12.    Що, відповідно до однієї народної китайської мудрості, приносить сто печалей і одну радість? (Алкогольні напої.)
13.    Діяльність спеціалістів спрямована на зміну поведінки, що, в свою чергу, може   знизити   бажання   палити,   вживати   алкоголь   чи   наркотики.
(Профілактика.)
14.    Дуже важливий, внутрішній орган, який більше за інші потерпає від паління. (Легені.)
15.    Набутий синдром, який викликається вірусом імунодефіциту людини. (СНІД.)
16.    Смертельна хвороба дихальних шляхів, яка серед курців зустрічається в 30 разів частіше, ніж серед тих, хто не палить. (Рак.)
17.    Що сьогодні є об’єктом загального осуду за кордоном і причиною того, що тих, хто зловживає цим, не беруть на роботу до деяких організацій? (Паління.)
18.    Зловживання лікарськими препаратами, продуктами побутової хімії з метою одурманю вальної дії на організм. Веде до ураження серця, легенів, нирок, пепінки, мозку та інших органів. (Токсикоманія.)





Комментариев нет:

Отправить комментарий